Szczegóły - Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia

Awarie

Jak wystawić e-receptę w aplikacji gabinet.gov.pl

Już od 8 stycznia 2020 r. recepty w Polsce będą wystawiane tylko w postaci elektronicznej. Większość systemów gabinetowych ma już udostępniony moduł e-recepty.

Aby wystawiać e-recepty, placówka medyczna albo praktyka lekarska musi zarejestrować się na platformie e-zdrowie (P1). Jeżeli korzysta ona z systemu gabinetowego, składa wniosek przez RPWDL o założenie konta na platformie e-zdrowie (P1), generuje certyfikat oraz aktualizuje oprogramowanie o funkcjonalność „e-recepty”.

Jeśli nie ma systemu gabinetowego, może skorzystać z bezpłatnej aplikacji internetowej Ministerstwa Zdrowia – https://gabinet.gov.pl

Zrzut ekranu aplikacji internetowej gabinet.gov.pl

Korzystając z aplikacji nie trzeba składać wniosku przez RPWDL o rejestrację w systemie e-zdrowie (P1). Przy pierwszym logowaniu konto w systemie tworzone jest automatycznie (obowiązek podłączenia do systemu jest w ten sposób zrealizowany). Należy to zrobić do 31 grudnia 2019.

Aby obejrzeć instrukcję wideo, pokazującą jak skonfigurować aplikację gabinet.gov.pl, wystarczy kliknąć w link:
jak skonfigurować gabinet.gov.pl - instrukcja

Poniżej prezentujemy również instrukcję, pokazującą jak krok po kroku wystawić e-receptę przez aplikację gabinet.gov.pl:
jak wystawić e-receptę w gabinet.gov.pl - instrukcjaAktualności

Szukasz starszych aktualności, przejdź do ARCHIWUM