Szczegóły - Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia

Październik z e-zdrowiem

Dziennie wystawianych jest ponad 680 tys. e-recept, wystawiono ponad 7 tys. e-skierowań.

Lekarze regularnie wystawiają ponad 680 tys. e-recept dziennie. Zbliżający się okres przejścia na e-receptę coraz bardziej mobilizuje pracowników medycznych do wystawiania e-recept i rozpoczynania swojej przygody z e-skierowaniem. W październiku przeprowadziliśmy przeszło 140 szkoleń w ponad 90 miejscowościach. 

Na spotkaniach poza tematem przewodnim, którym jest e-recepta padają również pytania odnośnie e-skierowania. Szczególne zainteresowanie budzi postać nowego wydruku informacyjnego. W porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia oraz Narodowym Funduszem Zdrowia opracowaliśmy wydruk informacyjny, który pozwoli na realizację świadczeń zarówno w postaci elektronicznej, jak i w postaci tradycyjnego skierowania papierowego. Aby na podstawie takiego wydruku informacyjnego można było zrealizować świadczenie w formie tradycyjnej, niezbędne jest opatrzenie go podpisem lekarza wystawiającego.

Aby móc wystawiać e-skierowania należy być podłączonym do Systemu P1 (posiadać te same certyfikaty co w przypadku e-recepty) oraz skontaktować się ze swoim dostawcą systemu gabinetowego o możliwość udostępnienia funkcjonalności e-skierowania

 

 

Aktualności

Szukasz starszych aktualności, przejdź do ARCHIWUM